Парфумерія – це мистецтво, яке кожен може носити на собі. Сьогодні це не лише приємний запах від людини, а можливість підкреслити свій стиль, впевненість в собі, справити враження на оточуючих та привернути до себе увагу. Як визначитися серед тисяч флаконів та знайти ті самі духи?
Ольфакторна піраміда: як розкривається аромат
- Верхні ноти. Перші враження від продукту визначаються саме верхніми нотами. Це легкі та летючі запахи, які розгортаються миттєво після нанесення. Зазвичай вони звучать дуже виразно і часто люди роблять помилку, оцінюючи весь аромат саме в перші хвилини. Хоча ці акценти і “гучні”, проте в подальшому протягом дня від них лишається тільки натяк та приємний післясмак.
- Середні ноти. Вони мають найбільш виразне звучання та створюють загальне враження від запаху. Верхні та базові ноти – це доповнення до серця. Обираючи продукт для себе, варто в першу чергу звертати увагу на середні компоненти. Ці ноти складають основну частину композиції і визначають характер парфуму.
- Базові ноти. Глибина та обʼєм – так можна охарактеризувати базові ноти. Саме вони забезпечують стійкість звучання. Вони ніби скріплюють всі акорди разом, створюючи довершену та суцільну композицію.
Сезонність парфумів
В світі духів існує таке поняття як сезонність. І хоча воно досить узагальнене та може змінюватися в залежності від уподобань кожного, про нього варто памʼятати. Літні запахи характеризуються легкими, ненавʼязливими нотами, що не обтяжують в спеку. Зазвичай це цитрусові, мʼята, ягоди, травʼяні та фужерні акценти. Осінні ти зимні парфуми часто обʼєднують між собою та не розділяють. Вони, на відміну від літніх, навпаки важчі, більш шлейфові та насичені. Тут часто можна зустріти солодкі та східні запахи з ваніллю, спеціями, трояндою, табаком, мускусом в базі. Ці аромати більш яскраві та виражені. Безумовно, для поціновувачів таких продуктів сезон – не перешкода. Ви сміливо можете наносити їх і влітку, проте будьте обережними з кількістю. Не варто перевантажувати свій образ. Оригінальна парфумерія для весняного сезону – це здебільшого квіти, ягоди та зелень. Вони не сильно відрізняються від літніх, проте квітковість тут виходить на перший план. Україна та її розташування дарує нам можливість відчути всі сезони та сповна насолодитися кожним ароматом.
Концентрація – від найлегших до найбільш насичених продуктів
Одеколон (EDC): EDC – це найлегша концентрація духів, яка зазвичай містить від 2% до 5% олій. Підходять для щоденного використання, має тонкий освіжаючий аромат, який не приверне зайвої уваги оточуючих.
Туалетна вода (EDT): EDT має вищу концентрацію, як правило, від 5% до 15% масел. Ідеально підходить для тих, хто бажає більш виразного та помітного шлейфу, проте надто сильного. Вона уособлює баланс між насиченістю та доречністю.
Eau de Parfum (EDP): також відомий як парфумована вода, EDP зазвичай містить 15-20% ароматичних олій. Підходить для урочистих подій. Це очевидний вибір для тих, хто полюбляє більш інтенсивний ефект з яскравим шлейфом.
Extrait de Parfum: це найвища концентрація аромату, що містить від 20% до 40% олій. Ці аромати, як правило, зустрічаються в нішевій парфумерії, не тільки яскраві та інтенсивні, але й досить унікальні та нетрадиційні. Крім того, ціна таких виробів досить висока.
Правила використання та зберігання
Краще всього парфум наносити на пульсаційні точки тіла, такі як зап'ястя, шия та шкіра за вухами. Тепло на цих точках допомагає розкривати ноти аромату та збільшує стійкість запаху. Щоб зберегти свіжість парфуму, уникайте прямих сонячних променів та екстремальних температур. Краще зберігати його в оригінальній упаковці та в темному й прохолодному місці. Купити парфум, який ідеально доповнить ваш образ та підкреслить ваші найкращі риси, легко та швидко в магазині Extract. Тут представлені продукти сучасного українського бренду, серед яких ви стовідсотково знайдете свій аромат. Останнім часом бренд Extract здобуває все більше популярності серед істинних поціновувачів завдяки якісному складу, збалансованому звучанню та широкому вибору товару.