Все, що ви могли не знати про парфуми
Чому насправді духи такі дорогі, як отримати максимальний ефект від них, що робити, якщо перестали відчувати улюблений запах і ще багато цікавого в нашій статті.
Дорожче не означає краще
Ціна не завжди гарантує високу якість або стійкість. Насправді, високі ціни на аромати – це здебільшого маркетинговий хід. Відомі та люксові бренди ніколи не поставлять низький цінник на свої продукти, навіть якщо їх собівартість в десятки разів нижча. Талановитий парфумер може створити якісний, насичений та стійкий запах за невеликі гроші. Далі – діло продавців, за скільки виставляти баночки на полиці. Звичайно, сировина відіграє роль у формуванні прайсу. Як ресторан, який продає страву з ікрою дорожче, ніж страву, приготовлену з яйцями та картоплею, так і виробники, використовуючи якісні інгредієнти, не будуть продавати аромати за умовні три копійки. Крім того, духи, виготовлені з синтетичної сировини, часто виявляються дорожчими, ніж ті, що зроблені з натуральних масел. Це може здатися нелогічним та незрозумілим, проте якісні та високотехнологічні компоненти, створені штучним шляхом, часто виявляються дорожчими. Але і більш якісними, адже хімічні формули створюються спеціально під кожен окремий продукт та випадок.
Технологія може відтворити запах майже будь-чого
У 1980-х роках вчені розробили технологію, відому як «headspace». Це техніка, яка використовує датчик для виявлення, аналізу та відтворення запаху майже будь-якого об’єкта. (Звичайно, парфумери зазвичай зосереджуються на рослинах, квітах і продуктах). Простіше кажучи, вони прикладають датчик до об’єкта, він вбирає хімічні складові, які потім аналізуються. Зібрані дані — перелік інгредієнтів, які випаровуються з об’єкта, та їх співвідношення один до одного — допомагають парфумерам створити відповідну композицію, яку вони потім можуть використовувати у своїх творіннях.
Волосся – ідеальне місце для нанесення
Волосся, мабуть, найкраще місце для розпилення аромату, якщо ви хочете справити найбільше враження. Завдяки невисокій жирності воно зберігає запах набагато довше, ніж шкіра. З якісними продуктами воно може тримати композицію декілька днів! Крім того, оскільки волосся постійно нагрівається, а пасма завжди рухаються, запахи поширюються ще більше. Але цей трюк краще залишити на особливі випадки. Спирт у духах може пересушувати волосся, якщо користуватися цим методом надто часто.
Це нормально – не відчувати власні парфуми на собі
З часом ми перестаємо помічати те, що знаходить навколо нас кожного дня. Запахи – не виключення. Згадайте, як коли ви приходите до когось у гості, ви яскраво відчуваєте особливий запах їх квартири. Але у власному домі ніяких специфічних ароматів ви не чуєте. Те саме відбувається і з парфумами. З часом ви просто звикаєте до них, і більше не помічаєте на собі. Тут головне не забувати, що оточуючі все одно відчувають аромат так само яскраво, як і ви в перший день. Тому завжди запам’ятовуйте про всяк випадок, скільки “пшиків” ви наносили на самому початку. Можливо, один додатковий для особливих випадків, але не більше.
Чутливі люди можуть наносити аромат на одяг
Іноді буває так, що парфуми викликають подразнення на шкірі. І не завжди це пов’язано з натуральними компонентами у складі або неякісною сировиною. Подекуди – це просто індивідуальна реакція. Але не обов’язково відмовлятися від улюблених продуктів навіть за таких умов. Спробуйте розпилити духи на зовнішню сторону одягу ще до того, як ви його надягнете. Дайте їм трохи висохнути і насолоджуйтесь стійким шлейфом. Будьте обережні з дорогими тканинами, тестуйте, як вони реагують на невеликих ділянках.