Як правильно вибрати парфуми?
Парфуми – це один з найдавніших способів прикрасити себе. Тож не дивно, що зараз на ринку парфумерії представлена така величезна кількість різних парфумів. Але ж як обрати той самий ідеальний парфум? Ми знаємо декілька головних правил вибору парфумів і з радістю поділимось ними з вами.
На що варто звернути увагу при виборі парфуму?
Групи ароматів
В першу чергу, вибираючи парфуми, потрібно звертати увагу не на назву бренду та вигляд флакону, а на те, що всередині нього. Всі парфуми діляться на групи:
- квіткові – найпопулярніша група ароматів серед жінок, вони мають чуттєве та ніжне звучання.
- фруктові – універсальна та не менш популярна група, солодкі та соковиті фрукти ідеально поєднуються з іншими нотами та підходять для будь-якої нагоди.
- цитрусові ноти виділяються в окрему від фруктів групу та відрізняються своїм свіжим та бадьорим звучанням.
- східні – це найбільш чуттєві та незвичні аромати, вони мають глибокий та довгограючий шлейф та складаються з незвичайних поєднань.
- морські аромати мають легке прохолодне звучання, що ідеально підходить для літньої пори.
- деревні – теплі та насичені аромати з різних порід дерева, вони звучать солідно та сміливо, найбільше такі аромати обожнюють чоловіки.
- зелені – це свіжі та легкі аромати, які ідеально підходять як жінкам, так і чоловікам.
Ольфакторна піраміда
У парфумерній композиції ноти розташовуються на трьох рівнях. В залежності від того, де знаходиться нота вона буде змінювати настрій та звучання аромату. Піраміда аромату:
- верхні ноти – це наше перше враження від аромату, їх звучання триває 15-30 хвилин. Зазвичай на вершині піраміди звучать легкі та ніжні ноти.
- середні ноти або їх ще називають “ноти серця” розкривають основне звучання аромату і відчуваються 3-6 годин. В середніх нотах зазвичай присутні насичені та багатогранні запахи.
- базові ноти додають парфумам завершеності, створюють глибокий довгограючий шлейф і тримаються на шкірі понад 12 годин.
Пора року та час доби
При виборі парфуму варто подумати де та коли ви будете наносити цей аромат та звернути увагу на доречність його використання. В залежності від пори року парфуми дуже по-різному розкриваються на шкірі. В теплу пору року, коли парфуми вступають в реакцію з сонцем, вони можуть змінити свій характер і стати неприємними та задушливими, а взимку, через мороз та велику кількість верхнього одягу, аромат може зовсім втратити своє звучання та стати невідчутним.
Для теплої весняної та літньої пори потрібно вибирати легкі та освіжаючі парфуми з квітковими, цитрусовими, морськими нотами, а на осінь та зиму насичені та зігріваючі аромати з деревними та східними мотивами.
Також має значення час використання парфумів. Існують денні та вечірні аромати. Денні парфуми спокійні та ледь відчутні, вони звучать ненав'язливо та буквально стають частиною свого власника, а вечірні навпаки звучать яскраво та насичено.
Концентрація парфумів
Одна з найважливіших характеристик парфуму — концентрація, від неї залежить стійкість та інтенсивність аромату. За концентрацією парфуми поділяються на:
- духи (вміст аромаконцентрату 20-40% ) – найбільш стійкі аромати, які можуть триматися ~ 24 годин, ідеальний варіант для зимових та вечірніх парфумів.
- парфумована вода (вміст аромаконцентрату 15-25%) - майже не поступається стійкості духів і не встигає набриднути, підходить для використання в будь-яку пору року та час доби.
- туалетна вода (вміст аромаконцентрату 8-10%) - менш стійкі та легкі аромати, вони чудово підходять для використання на кожен день, особливо влітку.
Коли з ароматом вже визначились варто й знати про те, як правильно ним користуватися. Наносити парфуми можна на будь-які місця та будь-яким способом: нанести на шкіру, або розпилити в повітрі та увійти в ароматну хмару. Але для того, щоб зберегти максимальну стійкість парфуму, слід знати декілька секретів.
Найголовніше правило – парфуми не можна розтирати, для того, щоб вони повністю розкрилися, спирт повинен випаритися природним шляхом, а тертя порушить цей процес і “змішає” всі ноти парфумерної композиції.
Наносьте парфуми одразу після душу або ванни, зволожена та чиста шкіра найкраще приймає та вбирає аромати та зберігає їх стійкість.
Місце теж має значення. Розпиліть парфуми на згин ліктя, зап’ястя та плечі – це місця де кровоносні судини розташовані близько до шкіри.
Тепер, коли всі секрети розкрито, Ви з легкістю зможете вибрати свої ідеальні парфуми та порадувати подарунками своїх близьких.